Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Czy każda mama jest mamą świadomą?
Czy każda mama jest mamą świadomą?

Świadome macierzyństwo” – hasło powracające jak bumerang od czasów Ireny Krzywickiej i Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Przeszło wiele poprawek, nabrało doświadczenia, znikało, powracało, aż w końcu zadomowiło się na dobre i z roku na rok znajduje coraz większą liczbę zwolenniczek i zwolenników.

czytaj całość »
Dlaczego to tak swędzi?
Dlaczego to tak swędzi?

Zna ją większość z nas. Wielu dotyka bezpośrednio, innych przez relację z osobami chorymi. Można już chyba napisać, że stała się plagą XXI wieku; to naprawdę niesamowite zdarzenie – spotkać kogoś bez niej. Natura tego zjawiska ukrywa się pod różnymi nazwami, choć idea jest jedna i przyświecają jej: przewlekłość, suchość, uporczywe swędzenie, pieczenie, pękanie, zaczerwienienie, sączenie, dyskomfort (zarówno fizyczny, jak i psychiczny). Tak – ja też ją mam. I myślę, że co druga osoba czytająca ten post też ją ma (albo co najmniej posiada w swoim środowisku osobę na nią chorą).

Mowa, oczywiście, o egzemie znanej też jako A(topowe) Z(apalenie) S(kóry).

czytaj całość »
Eko eko nierówne
Eko eko nierówne

Matka Natura zaopatrzyła nas w niesamowity zasób składników, z których zrobić możemy miliony rzeczy. Patrząc po półkach sklepowych nie sposób nie zauważyć bardzo istotnej zmiany rozgrywającej się w ciągu ostatnich paru lat. Coraz częściej w naszym kierunku z owych półek krzyczą produkty wyraźnie oddzielone od innych, oznaczone z reguły łagodnie zielonym, lecz rzucającym się w oczy z kilometra znaczkiem „EKO”. Wybierając się na zakupy, gdzie będziemy narażeni na „zielony ostrzał” musimy pamiętać o jednej (ale jakże istotnej!) sprawie – eko eko nierówne.

czytaj całość »
Eko! A z czym to się je?
Eko? A z czym to się je?

Gdyby istniał konkurs na najpopularniejszy prefiks roku, z całą pewnością w dwa tysiące dziewiętnastym zaszczytne pierwsze miejsce przypadłoby prefiksowi „eko” (no, być może ex aequo z „bio”). Każdego dnia, a czasem i każdej godziny (zdarza się,
a i owszem) mamy do czynienia z tym małym, acz wielkim zlepkiem liter.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl