Producenci
Rozmiary i rodzaje pieluszek Eko Manufaktura : Część pierwsza - wkłady chłonne
Rozmiary i rodzaje pieluszek Eko Manufaktura : Część pierwsza - wkłady chłonne

Rozmiary i rodzaje pieluszek Eko Manufaktura

Część pierwsza - wkłady chłonne:

 1. Pieluszki formowane, czyli tzw. formowanki tetrowe: 
  a) formowanka nocna LUX: jest szyta z tetry bielonej o gramaturze 140/m2. Jest to pieluszka z doszytym długim wkładem chłonnym, który możemy złożyć na dwa lub trzy razy, w zależności od potrzeby, uzyskując tym samym od 14 do 19 warstw chłonnych (*oprócz rozmiaru NB). Występują w rozmiarach: 
  - NB – 2,5 kg do 4,5 kg, szerokość w kroku 9,5 cm przed wykurczeniem. Rozmiar ten ma wszyty wkład krótki, aby nowonarodzonemu dziecku było wygodnie. Daje nam to 9 warstw chłonnych;
  - S - 4,5 do 7 kg, szer. w kroku 11,5 cm przed wykurczeniem. Wszyty wkład długi, szerokość w kroku 10 cm. Ilość warstw chłonnych: 14 do 19.. Rozmiar ten ma dwa rzędy nap do spięcia z długości

- OS SLIM – 6 do 12 kg, szerokość w kroku 11,5 cm. Wszyty wkład długi, szerokość wkładu 10 cm. Ilość warstw chłonnych: 14 do 19 warstw chłonnych. OS SLIM ma dwa rzędy nap do spięcia z długości (tak jak w rozmiarze S)

- OS – 7 do 14 kg, szerokość w kroku 12,5 cm. Wszyty wkład długi, szerokość  wkładu 12 cm.  Ilość warswt chłonnych: 14 do 19. OS SLIM ma trzy rzędy nap do spięcia z długości, co powoduje, że formowanka idealnie przylega do ciała dziecka, a jęzor się nie przesuwa.

- OS PLUS – 10 do 18 kg (dolna granica wagi jest umowna, jest to ściśle związane z budową dziecka. Jeśli dziecko jest szczupłe, to mama powinna wybrać rozmiar OS pomimo wagi 10 kg jeśli zaś jest bardziej korpulentne, sugerujemy wybór rozmiaru OS PLUS). Szerokość w kroku: 13 cm. Ilość warstw chłonnych: 14 do 19. OS SLIM ma trzy rzędy nap do spięcia z długości, co powoduje, że formowanka idealnie przylega do ciała dziecka i jęzor się nie przesuwa.

 1. b) formowanka DUO Premium: różni się od formowanki LUX dwiema cechami. Po pierwsze – jest szyta z tetry niebielonej o gramaturze 145g/m2. Po drugie – jęzor chłonny nie jest wszyty, tylko dokładany luzem, dzięki czemu pieluszka może służyć też jako formowanka dzienna – wystarczy włożyć do środka krótki wkład chłonny. Wymiary wszystkich rozmiarów są identyczne jak w przypadku formowanki nocnej LUX.
 2. c) formowanka Birdseye: szyta z tetry/bawełny niebielonej o splocie birdseye o gramaturze 145/m. Wyróżnia się ona wysoką chłonnością i dużą miękkością, która pozostaje taka sama nawet po wielu praniach. Jęzor w tym rodzaju formowanek jest dopinany w systemie SIO (na napki). Wymiary i warstwy chłonne są takie same, jak w przypadku innych rodzajów formowanek.
  d) formowanka flanelowa SMART: jest to formowanka typu „kieszonka” bez wkładu chłonnego. Szyta jest z dwóch warstw flaneli. Formowanka ta jest dość wąska w kroku (krój zdecydowanie SLIM). Wyróżnia się brakiem nap oraz zastosowaniem autorskiego sposobu regulacji rozmiaru (system tasiemek). Występuje w dwóch opcjach – do spięcia klamerką snappi, lub do spięcia troczkami. Standardowo występuje w 3 rozmiarach: NB, S, OS.

 

 1. Prefoldy:
  a) prefold klepsydrowy – jest to prefold szyty z tetry bielonej o gramaturze 140g/m2. Ma bardzo charakterystyczny kształt klepsydry, a jego zdecydowanym atutem jest doszyty z przodu długi wkład chłonny do złożenia na 2 lub 3 razy, który daje nam sporą regulację chłonności. Z przodu i z tyłu ma wszyte gumki, dzięki czemu idealnie przylega do ciała dziecka. Uszycie na planie klepsydrowym dodaje prefoldowi charakterystycznych „uszu”, które ułatwiają złożenie pieluszki. Prefoldy te są bardzo chłonną opcją, idealną również na noc, a dzięki doszytemu (a nie wszytemu) jęzorowi, czas schnięcia prefoldu jest bardzo krótki (4-6 godzin maks). Są one zdecydowanie ulubionymi produktami wybieranymi przez naszych klientów. Występują w pięciu rozmiarach:
  - rozmiar 0/NB - 2 - 4,5 kg, fioletowe obszycie
  - rozmiar 1 – 4,5-6,5 kg, zielone obszycie
  - rozmiar 2 – 6,5-9,5 kg, czerwone obszycie
  - rozmiar 3 – 9,5-13,5 kg, żółte obszycie
  - rozmiar 4 – 13,5-17,5 kg, niebieskie obszycie
  b) prefoldy formowane – są to prefoldy dzienne, kształtem przypominające pieluszkę formowaną. Uszyte są w całości z tetry bielonej o gramaturze 140g/m2. Sposób zapięcia: na troczki. W pachwinach wszyte są delikatne gumki, które sprawiają, że prefold dobrze przylega do ciała dziecka, a przy tym nie pozostawia śladów na ciele dziecka. Dzięki takiemu wszyciu gumek, w pachwinkach tworzą się falbanki i zawartość pieluszki nie wypływa na zewnątrz. Na brzuszku i z tyłu wszyte są gumki, dzięki którym pieluszka idealnie dopasowuje się do ciała dziecka. Wkład chłonny jest wszyty pomiędzy warstwami prefoldu, przez co prefold staje się bardzo łatwy w użytku. Prefold formowany jest dostępny w 3 rozmiarach:
  - S – 2,5-5 kg, obszycie limonkowe
  - M – 4,5-7,5 kg, obszycie pomarańczowe
  - L – 7-13 kg, obszycie miętowe
 2. Wkłady:
  a) tetrowe Eko Manufaktura – są to długie wkłady do składania na 2 lub 3 razy, uszyte z tetry bielonej o gramaturze 140g/m2. Dostępne są w 4 rozmiarach:
  - NB – 8,5 x 52 cm, 8-12 warstw chłonnych, zielone obszycie
  - M - 10 x 60 cm, 10-15 warstw chłonnych, czerwone obszycie
  - L – 12 x 70 cm, 10-15 warstw chłonnych, niebieskie obszycie
  - LONG – 12 x 90 cm, 15 warstw chłonnych, granatowe obszycie
  b) wkłady łódeczkowe – są to wkłady uszyte z 4 warstw tetry bielonej o gramaturze 140g/ m2. Wkłady te są szyte z tej samej tetry z której szyjemy nasze formowanki nocne LUX, co jest gwarantem odpowiedniej chłonności. Dzięki budowie wkładu, jego przednia część układa się w kształt „łódeczki”, chroniąc przed zabrudzeniem otulacza. Drugą część wkładu możemy schować pod częścią główną (łódeczkową), wkładając ją do materiałowej zakładki z przodu wkładu – dzięki temu wkład nie będzie się przesuwał. Wkłady łódeczkowe występują w 3 rozmiarach:
  - NB – 48 x 8 cm, zielone obszycie
  - M – 58 x 10 cm, czerwone obszycie
  - L – 66 x 12 cm, niebieskie obszycie
  c) samoloty tetrowe – to nic innego jak tetra zszyta w „samolot” – jest to jeden ze sposobów składania pieluszek tetrowych. Będą dużym ułatwieniem dla rodziców obawiających się składania tetry. Wkład jest wyprofilowany w taki sposób, aby jego założenie było bardzo szybkie i proste. Nasze tetrowe „samoloty” zaprojektowaliśmy w taki sposób, aby uniknąć wszelakich szwów oraz zgrubień przy delikatnej skórze dziecka. Samoloty szyjemy z tetry niebielonej o gramaturze 140g/m2, dostępne są w 4 rozmiarach:

- NB – 50 x 50 cm
- M – 60 x 60 cm
- S – 70 x 70 cm
- L – 80 x 80 cm
d) booster – wkłady krótkie stworzone do pomocy, gdy potrzebujemy zwiększyć chłonność formowanki, tetry, wkładu, albo AIO tetrowego. Szyte są z dwóch rodzajów tetry: bielonej o gramaturze 140g/mi niebielonej o gramaturze 145g/m2. Wymiary przed wykurczeniem to: 10 x 22,5cm.
e) tetra:
- standard – tetra bawełniana bielona o gramaturze 140g/m2. Obszycie standardowe na zakładkę. Występuje w rozmiarach 50 x 50 cm, 60 x 60 cm, 70 x 70 cm, 80 x 80 cm.

- Eko Manufaktura Premium –  tetra bawełniana bielona o gramaturze 140g/m2. Obszycie płaskie (ale nie overlock). Występuje w rozmiarach 50 x 50 cm, 60 x 60 cm, 70 x 70 cm, 80 x 80 cm. Jest to ta sama tetra, z której szyjemy nasze tetrowe formowanki.

- niebielona - tetra bawełniana niebielona o gramaturze 145g/m2, niezwykle chłonna. Obszycie overlock. Występuje w rozmiarach 50 x 50 cm, 60 x 60 cm, 70 x 70 cm, 80 x 80 cm.

 

Już niedługo pojawi się kolejna część wpisu w którym opiszę inne rodzaje szytych przez nas pieluszek :) 

 

 

 

Bezpieczne zakupy
 • Różne formy płatności
 • Gwarantowana dostawa
 • Szyfrowane dane i transakcje

Przelewy24 - eko manufaktura

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl